Usługi
W ramach naszej działalności świadczymy usługi konserwacji poszczególnych komponentów systemu. Podejmując współpracę, zwracamy szczególną uwagę na oznakowanie wyjść ewakuacyjnych oraz pomagamy w komponowaniu i modernizowaniu planów ewakuacyjnych na wypadek wystąpienia sytuacji zagrożenia. Świadczymy również usługi pomocy osobom, na których terenie zadomowiły się niebezpieczne owady.
Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do właściwej zakładki.
PRZEGLĄDY I KONSERWACJA SYSTEMÓW OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ
Aby system ochrony przeciwpożarowej miał szanse zadziałać, konieczne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów i konserwacji. Właśnie w tym celu przeprowadzamy:
- przeglądy i konserwacji gaśnic,
- przeglądy i konserwacje hydrantów zewnętrznych i wewnętrznych,
- przeglądy systemów sygnalizacji pożarowej,
- przeglądy i konserwacje bram, drzwi oraz grodzi przeciwpożarowych,
- przeglądy i konserwacje klap dymowych,
- przeglądy i konserwacje wyłączników prądu,
- przeglądy i konserwacje oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
- remonty sprzętu przeciwpożarowego,
- audyty i kontrole BHP oraz PPOŻ.
PRZEGLĄD I KONSERWACJA GAŚNICY
Rozporządzenie MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 07.07.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) obiekty muszą być wyposażone w gaśnice, spełniające wymogi polskich norm dotyczących gaśnic, rodzaj gaśnicy powinien być dostosowany do gaszenia tych grup pożarów, które mogą wystąpić w obiektach.
Rozporządzenie MSWiA z dn. 07. 07. 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) 3.3 Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzone w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
PRZEGLĄD I KONSERWACJA HYDRANTÓW ZEWNĘTRZNYCH I WEWNĘTRZNYCH
Rozporządzenie MSWiA z dn. 07. 07. 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) 3.3 Przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzone w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku
PRZEGLĄD SYSTEMÓW SYGNALIZACJI POŻAROWEJ
W ramach oferowanych usług wykonujemy dla naszych klientów przegląd systemów sygnalizacji pożarowej. Jest to jedna z ważniejszych czynności, która musi zostać wykonana przynajmniej raz w roku, chyba że producent zaleca inaczej, 4x w roku. Systemy sygnalizacja pożarowej pełnią ważną funkcję w procesie zapewnienia ochrony zdrowia i życia użytkowników lokali - warto zatem zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie i nie ryzykować.
PRZEGLĄD I KONSERWACJA DRZWI, BRAM I PRZEGRÓD PRZECIWPOŻAROWYCH
Zgodnie z § 3 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719) urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym zgodnie z zasadami określonymi w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w odnośnej dokumentacji technicznej oraz instrukcjach obsługi. Przeglądy te powinny być przeprowadzane w okresach i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
Obowiązkowym przeglądom podlegają zatem (oczywiście gdy występują w obiekcie): gaśnice przenośne i przewoźne, stałe i półstałe instalacje gaśnicze, urządzenia i elementy wchodzące w skład systemów sygnalizacji pożarowej oraz dźwiękowych systemów ostrzegawczych umożliwiających rozgłaszanie sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych dla potrzeb bezpieczeństwa, instalacje i elementy oświetlenia ewakuacyjnego, urządzenia oddymiające lub zapobiegające rozprzestrzenianiu się dymu, drzwi i bramy przeciwpożarowe oraz urządzenia nimi sterujące, oraz hydranty wewnętrzne i związane z nimi elementy instalacji. Ponadto raz na 5 lat węże, stanowiące wyposażenie hydrantów wewnętrznych, powinny być poddane próbie ciśnieniowej na maksymalne ciśnienie robocze. Szczegóły badań określa Polska Norma dotycząca konserwacji hydrantów wewnętrznych.
PRZEGLĄD I KONSERWACJA KLAP DYMOWYCH
Powołując się na Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380 oraz z 2010 r. Nr 57, poz. 353) „Urządzenia przeciwpożarowe powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym w okresach i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku”, a także zgodnie z instrukcją ITB Nr 331 opracowaną przez Zakład Badań Ogniowych w Warszawie, dla zapewnienia niezawodnego działania systemu oddymiania klapy dymowe wraz z całym układem wyzwalania muszą być sprawdzane przez specjalistę pod względem sprawności działania i gotowości eksploatacyjnej oraz konserwowane i ewentualnie naprawiane w regularnych odstępach ustalonych przez wytwórcę.
PRZEGLĄD PRZECIWPOŻAROWYCH WYŁĄCZNIKÓW PRĄDU
Przeciwpożarowy wyłącznik prądu zgodnie z obowiązującymi przepisami jest urządzeniem przeciwpożarowym. W związku z tym należy podawać go przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
Przeglądy przeciwpożarowych wyłączników prądu zlecane Naszą firmę są wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia elektryczne.
PRZEGLĄD I KONSERWACJA OŚWIETLENIA AWARYJNEGO I EWAKUACYJNEGO
Instalacja oświetlenia ewakuacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami jest urządzeniem przeciwpożarowym. W związku z tym należy podawać ją przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku. Głównym celem przeglądu oświetlenia ewakuacyjnego jest badanie natężenia oświetlenia oraz czas podtrzymania oświetlenia ewakuacyjnego od zaniku oświetlenia podstawowego. Szczegółowy zakres przeglądu dostosowany jest do:
1. dokumentacji techniczno-ruchowej producenta systemu;
2. Polskiej Normy PN-EN 50172:2005.
Wykonanie przegląd instalacji oświetlenia ewakuacyjnego jest potwierdzane:
1. Protokółem z przeprowadzonych czynności;
Wpisem do dziennika eksploatacji urządzeń.
OPRACOWANIE INSTRUKCJI BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO. AKTUALIZACJA INSTRUKCJI BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO
Rozporządzenie MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U . Nr 109, poz. 719). Kryterium wymogu posiadania IBP jest wielkość budynku, który określony jest na 1000m3 kubatury ( przeciętnie ok. 300 m2 powierzchni wewnętrznej), legalizacja IBP co 2 lata.
REMONT SPRZĘTU P.POŻ.
W ramach świadczonych usług zajmujemy się remontowanie sprzętu chroniącego nas na wypadek pożaru. Po wykonanym remoncie wystawiamy stosowny dokument, uprawniający do ponownego wykorzystywania naprawionego sprzętu.
EWAKUACJA SPOSOBEM NA PRZEŻYCIE
Najlepszym sposobem na uniknięcie zagrożenia jest ewakuowanie się z miejsca nim objętego. Wydaje się dosyć proste tylko czy tak jest naprawdę?
Świadomość oznakowania ewakuacyjnego, w polskim społeczeństwie, jest nadal bardzo niska. Mało który pracownik, zatrudniony w danym budynku, jest w stanie wskazać miejsca, w których znajdują się gaśnice czy ujęcia wody. Może to mieć katastrofalne skutki w przypadku sytuacji zagrożenia życia.
Jak zachować się w sytuacji alarmu pożarowego? Zabrać ze sobą swój dobytek? A jak zachować się w przypadku zagrożenia bombowego? Na te i wiele innych pytań specjaliści z firmy FACH-POŻ SERVICE S.C. udzielają szczegółowych i wyczerpujących odpowiedzi podczas próbnych ewakuacji. Nasza firma pomaga w oznakowaniu dróg ewakuacyjnych oraz opracowuje plany ewakuacyjne budynku.
TWORZENIE PLANÓW EWAKUACYJNYCH
Sporządzenie i wywieszenie planów ewakuacyjnych jest wymagane w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U z 2003 r. Nr 6, poz. 69)
PRÓBNA EWAKUACJA OBIEKTU
Podstawa prawna próbnych ewakuacji
Zgodnie z § 17.1. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będącego jego stałymi użytkownikami, niezaklasyfikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV ( ZL IV – budynki mieszkalne), powinien, co najmniej raz na 2 lata przeprowadzić praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji całego obiektu.
Podstawa Prawna próbnych ewakuacji szkół, akademików, przeszkoli i domów studenckich.
Zgodnie z § 17.2. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów w przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników: w szczególności szkoły, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać przynajmniej raz na rok jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.
PRZYGOTOWANIE OBIEKTU DO ODBIORU PRZEZ PSP
Każdy obiekt użyteczności publicznej, zgodnie z polskimi przepisami prawa, musi przejść kontrolę i uzyskać oficjalny odbiór przed dedykowaną jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Pomagamy naszym klientom w odpowiednim przygotowaniu budynku do takiego odbioru.
AUDYT BHP I P. POŻ.
Jesteśmy firmą, posiadającą niezbędne uprawnienia do tego, aby przeprowadzać audyty w przedsiębiorstwa związane z przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zachowania wymaganych standardów ochrony przeciwpożarowej. Pomożemy Ci zrewidować poziom zabezpieczeń w Twojej firmie.
TWORZENIE INSTRUKCJI BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO ORAZ AKTUALIZACJA
Posiadanie dobrego planu na wypadek wystąpienia zagrożenie pożarowego to nie tylko wymóg formalny, ale przede wszystkim jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposób zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i użytkownikom budynku. Pomagamy w opracowaniu i aktualizacji instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.
USUWANIE OWADÓW ( SZERSZENIE, OSY, PSZCZOŁY)
Posiadanie uciążliwego sąsiada nie jest niczym przyjemnym, w szczególności, jeżeli jest to gniazdo os lub szerszeni. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim, pod żadnym pozorem, nie należy zbliżać się do gniazda. Nie należy również podejmować prób samodzielnego usunięcia gniazda lub jego podpalenia. Takie nieroztropne postępowanie może mieć tragiczne konsekwencje.
W takiej sytuacji najlepiej jest się skontaktować z firmą FACH-POŻ SERVICE S.C. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz odpowiedniemu wyposażeniu nasi pracownicy są w stanie szybko i bezpiecznie usunąć gniazda niechcianych intruzów.